Op. Dr. Evrim Durmaz - Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı kısmına

Videolar
Hastalıklar

Burun İp Uygulaması

Burun ip uygulaması; ameliyat korkunuz varsa, daha düşük maliyet ve düşük risk arıyorsanız, işe çabuk dönmeniz gerekiyorsa, burun ucu düşüklüğünüz ve/veya burun kemeriniz var ve şeklinden memnun değilseniz..

 Devamını oku
Botoks

Botoks Clostridium Botulinum adlı bir bakteriden elde edilen nörotoksin denilen bir proteindir. Botoks hedef kaslara uygulandığında kas-sinir bileşkesine etki eder ve kas kasılmalarında geçici azalmalara neden olur.

 Devamını oku
Baş Dönmesi

Baş dönmesi günlük yaşam kalitesini oldukça bozan bir rahatsızlıktır. Baş dönmesi yaşayan hastalar aynı zamanda atak sırasında korku ve endişe yaşarlar.


 Devamını oku
Burun Eti Büyümesi

Çoğunlukla alt konkada olmak üzere, burun etlerinde solunumu engelleyecek derecede ve sürekli büyüme görülebilir.


 Devamını oku
Burun Kemiği Eğriliği

Burun boşluğunu ortadan ikiye ayırarak sağ ve sol burun deliklerimizin oluşmasını sağlayan bir duvar (septum) mevcuttur.Ön kısımda kıkırdak, arka kısımda kemikten oluşmuştur.

 Devamını oku
Çocuklarda Burun Tıkanıklığı

Bebeklik döneminde ilk 6 ay boyunca herhangi bir hastalığa bağlı olmadan burun tıkanıklığı yaşanabilir. Bebeklerin burun kanalları normalden dardır.

 Devamını oku
Sinüzit

Her baş ağrısının nedeni sinüzit değildir. Baş ağrılarının en fazla yüzde 10’u sinüzite bağlı oluyor. En sık kış aylarında görülür.


 Devamını oku
Geniz Akıntısı

Burun ve boğazımızdaki bezler sürekli mukus üretir. Mukus burun yüzeyini nemlendirir ve temizler, havayı nemlendirir, solunan yabancı cisim ve tozlarını hapsedip temizler ve enfeksiyonlarla savaşır.

 Devamını oku
Geniz Eti

Geniz burunun arkasında bulunan boşluktur. Bu boşlukta vücudun savunma sisteminde rol alan bir lenf dokusu bulunur. Bu dokuya geniz eti diyoruz.

 Devamını oku
Orta Kulakta Sıvı Birikmesi

Kulak zarı arkasında, orta kulak boşluğunda havalanmanın azalarak sıvı toplanması durumuna orta kulakta sıvı birikmesi diyoruz.

 Devamını oku
Ses Terapisi

Ses terapisi sesin etkili ve doğru kullanılmasını hedefleyen davranışsal bir tedavi yöntemidir. Kişilerin ihtiyaçlarına yönelik farklı ses terapisi yöntemleri tercih edilebilir.

 Devamını oku
Dil Bağı

Dil emme, yutma, tat alma, yiyeceklerin yemek borusuna yönlendirilmesi, çiğneme, tat alma, ağız içinin temizlenmesi, telaffuz gibi önemli fonksiyonlarda rol alan önemli bir organdır.

 Devamını oku
Kulak Çınlaması (Tinnitus)

Çınlamanın kendisi bir hastalık değildir, bir belirtidir. Bu nedenle her çınlama hastası araştırılarak sebep ortaya konmaya çalışılmalıdır.

 Devamını oku
Meniere Hastalığı

Meniere hastalığı iç kulak sıvısında basınç artışı ile karakterli bir hastalıktır. Sebebi kesin olarak ortaya konulamamıştır.

 Devamını oku
Horlama

Horlama, nefes alma sırasında havanın dar bir alandan geçerken, çevresindeki yumuşak dokuların titreşimiyle ortaya çıkan sestir.

 Devamını oku
Alerjik Rinit

Alerjik Rinit polen, toz gibi alerjenlerin burun içinde yarattığı reaksiyon sonucu oluşan bir rahatsızlıktır.

 Devamını oku
Alerjik Rinit Korunma Önerileri

Evde toz birikmemesi için mümkün olduğunca sık temizlik yapın

 Devamını oku
İşitme Değerlendirme Testi

İşitmeniz ne kadar iyi? Soruları yanıtlayarak kendinizi test edin.

 Devamını oku
Beta Enfeksiyonu

Beta enfeksiyonu, A grubu beta hemolitik streptokok adı verilen bir tür bakterinin sebep olduğu bir enfeksiyondur.

 Devamını oku


© 2018

Tüm Hakları Saklıdır.

ˆ Sayfanın başına dön

İletişim

Evrim Durmaz - DoktorTakvimi.com